Kompleksowe projektowanie wnętrz domów i mieszkań Poznań

72 czwartek, Grudzień 17th, 2015

Pałac w Łomnicy – barokowa posiadłość

Pałac w Łomnicy – barokowa posiadłość
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nieruchomosci (81)Pałac w Łomnicy – jeden z najbardziej znanych pałaców Kotliny Jeleniogórskiej, wybudowano w drugiej połowie XVII wieku. W latach 1705-1725, przebudowano go na barokowy pałac, korzystając z planów znanego architekta Martina Fratza z Rewala. Następnie w latach 1838-1844 po raz kolejni i zarazem ostatni dokonano przebudowy, którą nadzorował Albert Tollberg.

Od 1835 roku całość posiadłości otoczono parkiem krajobrazowym autorstwa Piotra Józefa Lenne, którego architektura bazuje na naturalnym nadrzecznym ukształtowanie terenu. Łączy się on z parkiem w Wojanowie i tworzy swoisty kompleks „pałacowych ogrodów”.

Od czasów baroku niewiele się już tam zmieniło- chyba że na gorsze.. Po II wojnie światowej mieściła się tam szkoła rolnicza, a później szkoła podstawowa. Przez ten czas stał się mocno zaniedbany i dopiero niedawno, po odzyskaniu go przez ostatnich właścicieli, doprowadzono go do świetności i przekształcono w hotel i restaurację, w której stylowych wnętrzach serwuje się m.in. ryby z Karpnickich Stawów czy rosół z dzika. Dla zwiedzających pałac udostępniono tylko w części.

Ciekawe wpisy o budownictwie:

About 

Related Articles

Tagi: Fotoprzekaźnik Sick, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, zerwany triceps, drążenie foremników, przesłony wodoszczelne, ra nails lakier hybrydowy, Szamba Betonowe Brzozów, przeszczep łąkotki warszawa, internorm okno kf410, biceps 34cm, osb stopfire